Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nietrafnie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się dewastują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy czar i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada zacząć od dokładnego oraz sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz ozdoby płotów z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten wersja ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: